Kryptokopanie.pl
Czym są kryptowaluty?

01

Czym są kryptowaluty?


To nowy system finansowy, zmienił sposób podejścia do pieniądza. Jest to system otwarty dla każdego, zdecentralizowany, bez właściciela oraz decydentów mogących go wyłączyć. Kryptowaluty służą ludziom, ponieważ ułatwiają przesyłanie jednostek kryptowalut bez zaangażowania instytucji finansowych, pobierających prowizję za obsługę.

Co to jest bitcoin?

02

Co to jest bitcoin?


Bitcoin (BTC) to pierwsza kryptowaluta stworzona w 2009 roku przez Satoshiego Nakamoto. Bitcoin powstał jako manifest na kryzys finansowy w 2008 roku. Bitcoin podobnie jak inne kryptowaluty posiada ograniczoną ilość – 21 mln sztuk. Bitcoin będzie wydobywany do 2140 roku.

Co to są altcoiny?

03

Co to są altcoiny?


Altcoiny to alternatywne kryptowaluty względem bitcoina. Każda kryptowaluta może posiadać inne zastosowania i technologię. Na fali popularności bitcoina, na rynek kryptowalut wchodzi coraz więcej nowych osób. Poza bitcoinem interesują się też altcoinami, ponieważ mogą mieć doskonały projekt, społeczność i technologię. A to w przyszłości sprawi, że altcoiny dorównają lub wyprzedzą bitcoina.

Jak zarabiać na giełdach kryptowalut?

04

Jak zarabiać na giełdach kryptowalut?


Przede wszystkim kieruj się chłodnym analitycznym umysłem a nie emocjami, gdyż giełda to miejsce, gdzie pieniądze przepływają od osób niecierpliwych do tych cierpliwych. Kupuj kryptowalutę wtedy, kiedy jest tania, a sprzedawaj wtedy, kiedy jest droga.

Jak zarabiać kopiąc kryptowaluty?

05

Jak zarabiać kopiąc kryptowaluty?


Kopanie kryptowalut to udostępnianie mocy obliczeniowej swojego komputera. Jeśli chcesz kopać kryptowaluty, musisz podłączyć się do dużej internetowej sieci. Szybkość kopania kryptowaluty, zależy od mocy Twojego sprzętu. Im sprzęt jest szybszy, tym więcej dokona obliczeń i uzyska fragment danej kryptowaluty. Zarabiasz wtedy, kiedy cena rynkowa jest wyższa niż koszt kopania – koszt prądu i sprzętu.

Cloud Mining – kopanie w chmurze.

06

Cloud Mining – kopanie w chmurze.


Cloud Mining (kopanie w chmurze) jest jedną z najbardziej opłacalnych metod kopania krypto monet lub jej fragmentów. Cena prądu może wzrosnąć, a cena koparki jest często bardzo wysoka, dlatego rozwinął się cloud mining. Polega on na wykupieniu mocy obliczeniowej koparki pod postacią pakietu. Dzięki temu inwestujesz znacznie niższą kwotę i generujesz zyski z kopania.

Jak zabezpieczyć swoje kryptowaluty?

07

Jak zabezpieczyć swoje kryptowaluty?


Kryptowaluty zabezpieczysz poprzez trzymanie ich na portfelach – zewnętrznych lub wewnętrznych. Portfel zewnętrzny to nośnik odłączony od sieci np. Trezor, który posiada pin i klucz seed. Portfel wewnętrzny to program dostępny do ściągnięcia z oficjalnej strony danej kryptowaluty. Instalujesz go na swoim komputerze, synchronizujesz, a następnie wysyłasz na adres portfela. Jeśli masz kilka kryptowalut, a chcesz uniknąć wielu portfeli wewnętrznych na swoim komputerze, to wybierz np. Jaxx Wallet. Większość portfeli posiada też wersję mobilną na telefon lub tablet w postaci aplikacji.

Jakie są perspektywy rozwoju kryptowalut?

08

Jakie są perspektywy rozwoju kryptowalut?


Analitycy szacują, że w ciągu najbliższych 10 lat rynek kryptowalut będzie stanowić ok. 10% światowego PKB. Jeżeli chcesz być częścią rewolucji finansowej, postaraj się nie tylko oswoić z kryptowalutami, a również zaprzyjaźnić z przyszłością środków płatniczych. Wszystko to dla Twojej osobistej swobody finansowej!