Kryptokopanie.pl

Dodano: 25.02.2019

Pewien bardzo znany mówca zaczyna edukować miliony czytelników na temat Bitcoina

 Jeśli ostatnio zastanawiałeś się – „co to do cholery jest Bitcoin i jak to działa?” – to prawdopodobnie jesteś tutaj nowy.

– wygłosił na Twitterze „trener życia” Tony Robbins swojej ponad 3-milionowej grupie odbiorców.

Post na blogu Robbinsa sugeruje, że próba wyjaśnienia Bitcoina jest jak próba wyjaśnienia Internetu w 1980 roku. Trudność polega na tym, że Bitcoin to zupełnie nowa koncepcja. Cóż, dla większości fanów Tony’ego Robbinsa prawdopodobnie tak jest. Po zapoznaniu się z podstawowymi założeniami tego, czym jest Bitcoin i jak on działa, Tony próbuje odpowiedzieć na pytanie „czym różni się Bitcoin od walut, które były przed nim”, tj stara się wyjaśnić zdecentralizowany charakter kryptowaluty:

„Żaden bank, rząd, firma lub osoba prywatna nie posiada sieci ani nie sprawuje nad nią kontroli. Oznacza to, że twoje konta nigdy nie zostaną zamrożone, rząd nie może zdewaluować waluty (…)”

Świadomość o Bitcoinie rozprzestrzenia się także przez inne wpływowe osoby, takie jak Jordan Peterson, a nawet przez publikacje takie jak w Time Magazine, które podkreślało, że Bitcoin jest ważny dla wolności na świecie.

Japonia ma podobno rozważyć zatwierdzenie ETF

Japońska Agencja Usług Finansowych (FSA) jest najwyraźniej otwarta na zatwierdzanie krypto funduszy ETF (Exchange Traded Funds). Dzisiejszy raport Bloomberga, powołując się na osobę „zaznajomioną z tą sprawą”, podaje, że FSA obecnie bada zainteresowanie instytucjonalne w ETF-y, które śledzą kryptowaluty i ostatecznie może dać im zielone światło. Orzeczenie liberalno-demokratycznej partii Japonii przedstawi podobno projekt aktu prawnego do marca 2019 r., który może wprowadzić takie posunięcie poprzez zmiany obowiązujących przepisów finansowych. Ustawa, która przyniesie również więcej samoregulacyjnego nadzoru nad przemysłem i zaklasyfikuje wiele tokenów ICO jako papiery wartościowych, mogłaby wejść w życie do 2020 roku, jak wskazano w sprawozdaniu. Jednak Bloomberg dodał, że FSA zrezygnowała z planów zatwierdzenia transakcji kryptograficznych instrumentów pochodnych na giełdach finansowych z powodu obaw, że produkty będą głównie prowadzić do spekulacji. Wzmożone lustrowanie przestrzeni kryptograficznej w Japonii jest wynikiem włamania na giełdę Coincheck w styczniu ubiegłego roku, w wyniku którego skradziono około 533 miliony dolarów w kryptowalutach.

Kryptograficzne fundusze ETF są postrzegane przez wielu obserwatorów rynku jako sposób na wniesienie kapitału instytucjonalnego do sektora, choć nie wszyscy są rozentuzjazmowani tym pomysłem. W USA kilku uczestników rynku planuje wprowadzenie takich produktów, chociaż Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) jeszcze ich nie zatwierdziła. W sierpniu agencja ta odrzuciła dziewięć aplikacji Bitcoinowych ETF „aby zapobiec oszukańczym i manipulacyjnym działaniom i praktykom”, a w grudniu odroczyła decyzję o produkcie od VanEck/SolidX do lutego.

Ponadto przewodniczący SEC, Jay Clayton, powiedział na konferencji CoinDesk Consensus w listopadzie, że nie widzi drogi do zatwierdzenia kryptowalutowych ETF, dopóki nie zostaną poruszone obawy o manipulacje na rynku.

Pewien bardzo znany mówca zaczyna edukować miliony czytelników na temat Bitcoina

Bojowo nastawiony przywódca maltańskiej opozycji Adrian Delia stanął w obliczu ostrego sprzeciwu wobec jego krytyki pro-kryptowalutowej postawy rządu. Komentarze Delii zostały zgłoszone przez narodowy dziennik The Malta Independent. Malta, której prezydent Joseph Muscat regularnie chwali zarówno kryptowaluty, jak i technologię Blockchain, dąży do tego, by Malta została „wyspą Blockchain”. Pomimo podpisania wielu umów i chętnym przyjmowaniem firm kryptograficznych, takich jak krypto giełda Binance, Delia nie jest przekonany co do obecnego kierunku.

Dla Delii brak zainteresowania w ostatnich tygodniach jest powodem do niepokoju. Według The Malta Independent, który nie cytował bezpośrednio Delii, uważał on, że Malta była reklamowana przez rząd jako wyspa Bitcoin, jednak rząd praktycznie milczał podczas świąt Bożego Narodzenia praktycznie o wszystkim.” Na jego komentarze odpowiedział Maltański Parlamentarny Sekretariat ds. Usług Finansowych, Gospodarki Cyfrowej i Innowacji, twierdząc, że kryptowalutom takim jak Bitcoin, stolica Malty – Valletta – będzie dawała więcej spokoju ducha i ochronę. Podjęto również starania, aby społeczeństwo było dobrze poinformowane o potencjalnych oszustwach w branży, dodał Sekretariat.

W październiku Malta była jednym z siedmiu państw członkowskich Unii Europejskiej, które podpisały deklarację promującą korzystanie z Blockchain. Delia stoi obecnie w obliczu osobnych wezwań do ustąpienia ze stanowiska w sprawie zarzutów o przemoc domową. Polityk odparł zarzuty dodając, że pozostanie na stanowisku.

Wielkie zmiany w firmie Bitmain

Według South China Morning Post (SCMP), gigant wydobywczy Bitcoina – Bitmain – chce mianować nowego dyrektora generalnego, który zastąpi współzałożycieli firmy. Anonimowe źródła mówią, że Haichao Wang, obecny dyrektor ds. inżynierii jest faworytem do objęcia stanowiska. Chociaż nie ma oficjalnego słowa od Bitmain, źródła te twierdzą, że firma weszła w okres transformacji przywództwa w grudniu 2018 roku. W listopadzie 2018 r. pojawiły się informacje o zdegradowaniu Wu z dyrektora do przełożonego. Pod koniec grudnia 2018 r. w chińskich mediach pojawiły się doniesienia o zbliżającej się rezygnacji Wu i Zhana. Nie ma również określonego harmonogramu zakończenia zmian w kierownictwie. Źródła wskazują, że zarówno Wu, jak i Zhan staną się współprzewodniczącymi firmy. Nowy dyrektor generalny zajmie się codzienną administracją firmy, podczas, gdy para będzie nadal decydować o wielkich decyzjach.

Niedawno firma zaczęła nawet zwalniać znaczną część pracowników. W grudniu 2018 r. Bitmain zamknął dział badań i rozwoju z siedzibą w Izraelu. Po tym posunięciu nastąpił kolejny cios, który wymusił rozwój zespołu deweloperskiego Bitcoin Cash. Plan IPO spółki to kolejna ofiara zawirowań finansowych w firmie. Pomimo ogłoszenia planów debiutu na giełdzie w Hongkongu na początku 2018 roku, wszystkie znaki wskazują, że takie plany są niewykonalne, przynajmniej na razie.

NASA informuje o propozycji wykorzystaniu technologii Blockchain by zarządzać ruchem lotniczym

Amerykańska Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA) zaproponowała system Blockchain do zarządzania ruchem lotniczym, jak wynika z artykułu opublikowanego na oficjalnej stronie agencji. Proponowany system wykorzystywałby Blockchain o otwartym kodzie źródłowym umożliwiający bezpieczną, prywatną i anonimową komunikację z usługami ruchu lotniczego.

„Ta struktura zawiera certyfikat, inteligentne wsparcie kontraktowe i kanały komunikacyjne o większej przepustowości do prywatnych informacji, które mogą być wykorzystywane do bezpiecznej komunikacji pomiędzy dowolnym samolotem a jakimkolwiek konkretnym upoważnionym członkiem.”

– stwierdza dokument.

Prototyp inżynieryjny systemu podobno wykorzystał Hyperledger Fabric i wykazał, że taka infrastruktura może zostać szybko wdrożona i ekonomicznie utrzymana.

Nadal aktywne wirusy miningowe

Trzy rodzaje szkodliwego oprogramowania do wydobywania kryptowalut znalazły się na szczycie rankingu Global Threat Index izraelskiej firmy Check Point. Check Point Software Technologies Ltd. jest dostawcą rozwiązań zabezpieczeń dla rządów i przedsiębiorstw na całym świecie – ponad 100.000 organizacji korzysta obecnie z ich systemu zarządzania bezpieczeństwem. Niewidoczne ataki służące do miningu kryptograficznego – znane również jako cryptojacking – polegają na instalowaniu złośliwego oprogramowania, które wykorzystuje moc obliczeniową komputera do kopania kryptowalut bez zgody i wiedzy właściciela.

Według Globalnego Wskaźnika Zagrożeń Check Point z grudnia 2018 r. trzy najczęściej wykorzystywane szkodliwe programy były związane z cryptojackingiem – Coinhive, oparty na przeglądarce internetowej kod wydobywczy Monero zdobył pierwsze miejsce 13. miesiąc z rzędu. Drugie i trzecie miejsce zdobyli kolejno XMRig, który jest podobno open-sourceowym oprogramowaniem do eksploracji procesorów do miningu XMR, podczas gdy Jsecoin jest koparką JavaScript, która może być osadzona na stronach internetowych, która jest reklamowana właścicielom witryn jako alternatywna forma zarabiania na reklamie. Podczas gdy szacuje się, że Coinhive zainfekował około 12 procent organizacji na całym świecie, wynik XMRig waha się na poziomie 8 procent a JSEcoin na poziomie 7 procent. Analitycy zauważyli, że czynnikiem przyczyniającym się do popularności cryptojakingu może być wachlarz programów gotowych do wykorzystania i otwarte pule wydobywcze, które są do dyspozycji napastników.

Według badań opublikowanych na początku tego miesiąca szacuje się, że ponad 4 procent Monero zostało wydobyte nielegalnie.

Pierwszą ofiarą hakerów w 2019 roku stała się giełda Cryptopia

Giełda aktywów cyfrowych z Nowej Zelandii, Cryptopia, zawiesiła usługi po wykryciu poważnego włamania, które zgodnie z doniesieniami z Twittera „przyniosło znaczące straty”. Giełda ujawniła w tweecie, że włamanie miało miejsce wczoraj, 14 stycznia. Platforma początkowo poinformowała opinię publiczną, że przechodziła niezaplanowaną konserwację, wydając kilka podobnie lakonicznych powiadomień przed dzisiejszym oficjalnym ujawnieniem naruszenia zabezpieczeń. Według dzisiejszego tweeta giełda powiadomiła już agencje rządowe i władze, w tym policję nowozelandzką i jednostkę High Tech Crimes, które podobno rozpoczęły dochodzenie w tej sprawie i rzekomo traktują ten incydent jako poważne przestępstwo.

Cryptopia – której całkowita dzienna wielkość obrotów handlowych nie jest obecnie ujawniana na CoinMarketCap – notuje ponad 800 aktywów kryptograficznych, przy wsparciu par handlowych, które obejmują szereg mniejszych krypto aktywów. Wiadomość o incydencie spotkała się z obawami i sceptycyzmem w społeczności. Osobowość z branży WhalePanda skomentował włamanie na Twitterze:

„Ciekawe, że dzieje się to w okresie niedźwiedzim, kiedy małe giełdy walczą, by związać koniec z końcem i agresywnie powiadamiają każdego, kto jest zaangażowany w projekty kryptograficzne, aby skłonić ich do płacenia opłat za notowanie na swoich platformach.”

 W odpowiedzi na tweeta WhalePandy, kilku komentatorów zbadało ostatnie transakcje Cryptopii, twierdząc, że giełda przelała wczoraj Ethereum o wartości kilku milionów dolarów, powołując się na dane z Whale Alert. W przypływie oskarżycielskich uwag na temat pozornego zbiegu okoliczności inni komentatorzy zgłosili zarzuty, że naruszenie bezpieczeństwa może być wcześniej zaplanowanym exit scamem. Żadne z tych twierdzeń nie zostało do tej pory potwierdzone.

Miedwiediew: „rynek niedźwiedzi to nie powód by pogrzebać kryptowaluty”

Wielki rynek niedźwiedzi w 2018 roku nie jest powodem by pogrzebać krypto, powiedział premier Rosji Dmitrij Miedwiediew w przemówieniu na forum Gajdara, o czym poinformowała Rosyjska agencja informacyjna TASS.  Miedwiediew określił obecną sytuację rynku kryptowalut jako jedno z głównych pytań na temat agendy światowej, wraz z innymi wyzwaniami, takimi jak zmiany na tradycyjnych rynkach, wzrost protekcjonizmu i nierówności społecznych oraz szybkość i zakres globalnej transformacji cyfrowej. Przemawiając podczas dorocznej międzynarodowej konferencji naukowej na temat gospodarki, rosyjski premier i były prezydent wezwał społeczeństwo do bacznego obserwowania stanu rynków krypto. Wskazując na nadzwyczajne wahania w ubiegłym roku, Miedwiediew przekonywał, że nie jest to powód do „pochówku” kryptowalut, podkreślając, że wszelkie zjawiska społeczne i gospodarcze mają zarówno jasną, jak i ciemną stronę.

„Ale na pewno, to nie jest powód, aby je pochować [kryptowaluty]. Jest tu zarówno strona jasna, jak i ciemna, tak samo jak we wszelkich zjawiskach społecznych i instytucjach ekonomicznych. Powinniśmy uważnie monitorować, co dzieje się w przestrzeni.”

– powiedział.

Na początku tego tygodnia szef rosyjskiego Komitetu ds. Rynków Finansowych oświadczył, że niższa izba rosyjskiego parlamentu planuje omówić projekt ustawy o krypto regulacji w styczniu lub lutym. W pierwszym czytaniu w maju 2018 r. rosyjski parlament po raz pierwszy uchwalił projekt ustawy „O cyfrowych aktywach finansowych”. Po raportach na temat braku kluczowych pojęć, takich jak wydobycie kryptograficzne, projekt ustawy został odesłany z powrotem do etapu pierwszego czytania. Jednak w połowie grudnia wicepremier Rosji Maxim Akimov ogłosił, że autorzy projektu nie planują żadnych znaczących zmian.

Stany Zjednoczone ruszają w kryptowalutowy pościg za Chinami

George Nethercutt, były członek Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych powiedział, że nadszedł czas, aby decydenci zezwolili na rozwój kryptowalut i innowacji. Według Nethercutta, podczas negocjacji handlowych z Chinami w Pekinie, Amerykańscy negocjatorzy bronili amerykańskich innowacji, gdyż zbyt długo chińskie firmy naruszały prawa Stanów Zjednoczonych, kopiując ich pomysły i tworząc tańsze, bardziej dostępne wersje.

Nethercutt stwierdza:

„Podczas gdy dyplomaci z Departamentu Stanu negocjują twardo, aby utorować drogę amerykańskim innowacjom, organy regulacyjne USA, takie jak Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), powoli zaczęły wysuwać oświadczenia dotyczące kryptowalut.”

Dalej twierdzi, że wiele firm z USA pozostało w stanie zawieszenia. Niepewność regulacyjna wymusiła nawet wprowadzenie innowacji na szeroką skalę. Najwyższy czas, aby decydenci obudzili się i zdali sobie sprawę, że obowiązujące przepisy dotyczące papierów wartościowych nie mają zastosowania do kryptowalut. Muszą podjąć odpowiednie kroki w celu stworzenia nowego ustawodawstwa. Według Nethercutta, Stany Zjednoczone zaciągają zęby nad krypto, gdyż podczas gdy SEC zasypiała za kierownicą, Chiny pracowicie rozwijają swoje zdolności wydobywcze. Kraj ten zgromadził już około 73% stopy hash Bitcoina. Według badań przeprowadzonych przez Uniwersytet Princeton, Chiny mają teraz możliwość manipulowania, a nawet sabotowania dowolnych kryptowalut lub cenzurowania lub zakłócania transakcji. Co więcej, główne firmy, takie jak Walmart, IBM, JPMorgan, a nawet Facebook, badają technologię Blockchain i aplikacje dla swoich firm. Nethercutt twierdzi, że może to wskazywać, że masowa adopcja nie jest daleko.

SEC nie może więc już przymykać oczu, lękać się, ani odrzucać kryptowalut i technologii Blockchain. Jeśli kontynuują tę ścieżkę, ryzykują po raz kolejny przegraną bitwę z azjatyckim krajem. Giełda Binance dodaje wsparcie dla zakupów kartami kredytowymi. Wiodąca giełda kryptowalut Binance dodaje wsparcie dla zakupów kartami kredytowymi za pośrednictwem partnerstwa z procesorem płatności Simplex, jak podaje oficjalny komunikat prasowy.

Changpeng Zhao, dyrektor generalny Binance, powiedział, że firma:

„chce […] zapewnić handlowcom Binance szybki i łatwy dostęp do krypto w możliwie najbezpieczniejszy sposób.”

Dodał, że klienci giełdowi mogą kupować cyfrowe aktywa za pomocą kart kredytowych i „rozpocząć handel w ciągu kilku minut”. Zhao kontynuował, tłumacząc, że przemysł kryptograficzny jest wciąż na wczesnym etapie, a większość pieniędzy na świecie jest nadal w fiat, co według niego jest powodem, dla którego bramy fiat są ważne dla rozwoju ekosystemu. Nimrod Lehavi, współzałożyciel i CEO Simplex, powiedział, że dla zwykłych użytkowników, łatwe i szybkie płatności kartą kredytową są kluczowym czynnikiem w szerszym stosowaniu krypto w ogóle. Zgodnie z komunikatem prasowym użytkownicy Binance będą mogli używać kart Visa i MasterCard do kupowania Bitcoinów, Ethereum, Litecoinów i Ripple.

W zeszłym tygodniu Binance uruchomił własne, pozagiełdowe platformy transakcyjne dla większych transakcji. Nowa oferta, o nazwie Binance OTC, oferuje usługi skierowane do użytkowników wykonujących transakcje o wartości co najmniej 20 BTC.

 

Źródło: www.coindesk.com, cointelegraph.com, bitcoinist.com, bithub.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Grzegorz Grochowski Autor: Grzegorz Grochowski

Zobacz również